O swojej orientacji seksualnej poinformował publicznie podczas nagrania programu Beaty Lubeckiej "Pociąg do polityki" w Polsat News.

Dziennikarka zapytała gościa, dlaczego wspiera ruchy LBGT. - Jestem gejem, to jest jakiś element mojej tożsamości, ale wspieram ruchy LGBT, także dlatego, że one dzisiaj walczą o ważne rzeczy, o równość, o to, żeby były w Polsce związki partnerskie – tłumaczył Rabiej podczas telewizyjnego wywiadu.

Dodał, że nie jest tak, że ta jego tożsamość jest dla niego jakaś dominująca. - To jest jakiś element mojego życia, ale nie wybijający się na pierwszy plan – zapewniał.

Zdradził, że był na Paradzie Równości dlatego, że bywał na niej przez wiele ostatnich lat. - Dziwne byłoby, gdybym się na niej teraz nie pojawił – tłumaczył działacz Nowoczesnej.

Paweł Rabiej jest jednym z liderów Nowoczesnej. Tworzył jej struktury razem z Ryszardem Petru. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce i Klubu Polskiej Rady Biznesu.

Z wykształcenia jest filologiem, na początku lat 90. był dziennikarzem. Prowadził audycję w radiowej Trójce, publikował też m.in. w tygodniku "Wprost".

Paweł Rabiej, jest drugim w Polsce politykiem, który otwarcie powiedział o swoim homoseksualizmie. Pierwszym był Robert Biedroń, były poseł Ruchu Palikota, a dziś prezydent Słupska.