Zdrojewski komentował ostatni transfer w ugrupowaniach opozycyjnych - do Polski 2050 odeszła Joanna Mucha.

Senator uważa, że w ocenie tego ruchu trzeba zachować powściągliwość, bo krytyka może zaszkodzić opozycji, a "Hołownia nie jest głównym przeciwnikiem Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej".

- Wydaje mi się, że sukces wyboczy będzie możliwy tylko i wyłącznie wówczas, kiedy opozycja wewnętrznie zrozumie, że przeciwnik jest gdzie indziej - mówił.

Jego zdaniem przechodzenie polityków z jednego ugrupowania do drugiego miałoby znaczenie, gdyby przechodzili oni do PiS.

Dlatego Zdrojewski nie lekceważy odejścia Muchy do Polski 2050, ale daleki jest też od przywiązywania do tego "nadmiernej wagi".

Senator PO wspomniał, że obecnie trwają prace nad "nowym dokumentem ideowym" PO, którym kieruje Grzegorz Siemoniak z zespołem, a powstaje on w wyniku konsultacji regionalnych.

Zdaniem Zdrojewskiego wśród najważniejszych zadań PO powinno się znaleźć doprowadzenie do rozdziału Kościoła od państwa.

- Doszliśmy obecnie do sytuacji absolutnie nieakceptowalnej. My dzisiaj w pewnym stopniu nie jesteśmy państwem świeckim - powiedział Zdrojewski.