– Długi okres przebywania w domach i kontaktu zdalnego wpłynął bardzo negatywnie na młodych ludzi. Właściwie dla wielu najmłodszych uczniów takie kontakty są w szkole budowane od początku. Jak popatrzymy na pierwszaka, który poszedł do szkoły we wrześniu i wrócił w czerwcu, to straciliśmy czas na wykształcenie relacji wewnątrz klasy oraz między dzieckiem i nauczycielem – tłumaczy gość podcastu „Mówią Prezydenci”. Piotr Krzystek zapowiada, że na podstawie badań i raportu zostaną stworzone programy pomocowe dla uczniów.

W rozmowie również o tym, na ile samorządy mogą wpływać na szkolnictwo, jak pandemia zmieniła potrzeby mieszkańców Szczecina, o Funduszu Inwestycji Samorządowych i finansach miasta.

„Mówią Prezydenci” to nowy cykl podcastów „Rzeczpospolitej”. Do rozmów zaprosiliśmy prezydentki i prezydentów największych polskich miast, członków Unii Metropolii Polskich. Program prowadzi Michał Kolanko. Słuchaj we wtorki o 12:00 na podcasty.rp.pl oraz w serwisach streamingowych na kanale „Rzeczpospolita: Audycje”.