Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.01.2018 09:28 Publikacja: 04.01.2018 08:24
Władimir Żyrinowski
Foto: AFP
Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej (CIK) Ella Pamfiłowa oświadczyła, że aż 64 osoby zgłosiły zamiar udziału w marcowych wyborach prezydenckich. Z nich 43 osoby to kandydaci niezależni, reszta reprezentuje partie polityczne. Władimir Putin startuje w wyborach również jako "niezależny kandydat", musi zebrać 300 tys. podpisów.
Na razie CIK zarejestrował tylko jednego kandydata, nacjonalistę Władimira Żyrinowskiego, lidera Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Nie musiał zbierać podpisów, ponieważ reprezentuje partię parlamentarną. Startował we wszystkich wyborach prezydenckich w Rosji od upadku ZSRR. Tymczasem kandydaci partii, których nie ma w Dumie, muszą zebrać 100 tys. podpisów, by wystartować.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Władimir Putin w ostatnich rozmowach zarówno z prezydentem USA Donaldem Trumpem, jak i irańskimi urzędnikami, wy...
Niemiecka prasa poświęca nadal sporo miejsca skutkom obustronnych kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Większ...
Republikańscy parlamentarzyści nie kryją oburzenia samowolną decyzją sekretarza obrony o wstrzymaniu dostaw bron...
22 tysiące rezerwistów powołanych pod broń, najnowsze uzbrojenie i mnóstwo dronów, ludność cywilna wciągnięta ma...
Europosłowie PiS wybrali koalicję zdrady razem z niemiecką AfD – uważa poseł KO do Parlamentu Europejskiego Mich...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas