Reklama
Rozwiń
Reklama

Chiny: Chcesz kupić bilet do metra? Pokaż dowód

Pasażerowie, którzy będą chcieli skorzystać z pierwszej linii metra uruchomionej w prowincji Sinciang będą mogli kupić bilet jedynie jeżeli pokażą dowód osobisty - informuje "South China Morning Post".

Aktualizacja: 11.04.2018 15:00 Publikacja: 11.04.2018 07:54

Chiny: Chcesz kupić bilet do metra? Pokaż dowód

Foto: Ccyber5 [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons

arb

Metro zostanie uruchomione w stolicy regionu, Urumczi. Wprowadzone przez lokalne władze regulacje mają na celu ochronę nowego środka przed atakami terrorystycznymi w regionie zamieszkiwanym przez wyznających islam Ujgurów.

W Chinach - jak zauważa "South China Morning Post" - od dawna trzeba okazywać dowód osobisty przy zakupie biletu kolejowego. Od marca 2017 roku okazanie dowodu jest wymagane przy zakupie biletu autobusowego w przypadku kursów na dłuższych trasach.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Izraelscy osadnicy zaatakowali palestyńskich zbieraczy oliwek. Wśród rannych dziennikarka Reutera
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
USA zwalniają Węgry z sankcji za rosyjską ropę po spotkaniu Orbána z Trumpem
Polityka
Czy Donald Trump uratuje Viktora Orbána? Nie wiadomo
Polityka
Tajemnicza paczka z białym proszkiem w bazie, w której stacjonuje Air Force One
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Niemcy zbroją się na potęgę, ale brakuje im żołnierzy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama