Jak donosi "Gazeta Wrocławska", badanie zostało zamówione przez klub w radzie miasta Rafała Dutkiewicza. Sondaż miał na celu sprawdzenie, czy Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych w ratuszu, miałby szansę na wygraną, gdyby oprócz obecnego prezydenta miasta wsparłyby go Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Oficjalnie kandydatem Nowoczesnej jest Michał Jaros, który jednak nie został uwzględniony w badaniu jako osobny kandydat.

Na pytanie, czy możliwe są wspólne listy w porozumieniu klubu Dutkiewicza z SLD i Nowoczesną, w Radiu Wrocław odpowiadał Jarosław Krauze, szef klubu prezydenta w radzie miasta. - Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Wrocławianie widać, czego od nas oczekują. I to my musimy sprostać oczekiwaniu, żeby znaleźć takie rozwiązanie, które będzie służyło jak najlepiej sprawie znalezienia najlepszych rozwiązań dla miasta Wrocławia - mówił.

Sutryk, który oficjalnie nie jest jeszcze kandydatem, ale Dutkiewicz oficjalnie zadeklarował, że widziałby go jako swojego następcę, mógłby w pierwszej turze wyborów we Wrocławiu liczyć na 32,5 procent poparcia.

Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, której poparcie zadeklarowało 19,9 proc. badanych. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się Kazimierz Michał Ujazdowski, zadeklarowany przez Grzegorza Schetyną jako kandydat Platformy Obywatelskiej. W sondażu uzyskał 14,5 proc. poparcia.

Kolejne miejsca w badaniu zajęli: Jerzy Michalak z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego (10,2 proc.), Małgorzata Tracz, popierana przez partię Razem i Zielonych (4,8 proc.) i Waldemar Bednarz z Kukiz’15 (4,2 proc.). 13,9 procent badanych nie wie jeszcze na kogo będzie głosować - podkreśla "Gazeta Wrocławska", która opublikowała wyniki sondażu.

W drugiej turze Jacek Sutryk wygrałby zarówno z Ujazdowskim (47,6 proc. do 19,9 proc. przy 9,6 proc. niezdecydowanych i 22,9 proc., którzy by nie głosowali) oraz Stachowiak-Różecką (60,3 proc. do 28,3 proc., przy 3,6 proc. niezdecydowanych i 7,8 proc. niegłosujących).

 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Badanie zostało przeprowadzone przez IBRiS metodą wywiadów telefonicznych na próbie 500 mieszkańców Wrocławia.