Zdobywca Oscara na nagraniu opublikowanym w niedzielę oświadczył, że "polityczne przywództwo nie jest ścieżką, którą wybiera w tym momencie".

Teksas wybierze nowego gubernatora w 2022 roku. O trzecią kadencję ubiegać będzie się tam polityk Partii Republikańskiej, Greg Abbott. Jego rywalem może być polityk Partii Demokratycznej, Beto O'Rourke, który wcześniej bez powodzenia ubiegał się o nominację w wyborach do Senatu i wyborach prezydenckich.

McConaughey w przeszłości nie wykluczał startu w wyborach na gubernatora Teksasu. Nie ujawnił przy tym czy reprezentowałby w wyborach jedną z dwóch największych partii politycznych w USA.

Czytaj więcej

Matthew McConaughey wejdzie do polityki?

- Politycy? Dobrzy pomagają nam dotrzeć tam, gdzie powinniśmy dotrzeć - stwierdził McConaughey w nagraniu, umieszczonym na Twitterze. - Ale powiedzmy jasno, nie mogą dla nas zrobić niczego, jeżeli my nie zdecydujemy się zrobić tego dla siebie - dodał.

W listopadzie 2020 roku McConaughey w rozmowie z Hugh Hewittem, umieszczonej w internecie na pytanie, czy zamierza ubiegać się o urząd gubernatora Teksasu lub inny urząd polityczny odparł, że "nie zdecydował o tym jeszcze", ale nie wykluczył zaangażowania w politykę.

- Obecnie polityka wydaje mi się być czymś zepsutym. A kiedy polityka przedefiniuje swój cel, byłbym nią dużo bardziej zainteresowany - mówił wówczas. .