Przepisy mówiące o tym, że każdy zarejestrowany w stanie wyborca ma obecnie otrzymywać drogą pocztową kartę do głosowania w wyborach, zostały podpisane przez gubernatora Gavina Newsoma. To jedna z ustaw, które mają usprawnić proces wyborczy w Kalifornii.

- Kiedy wyborca dostanie kartę do głosowania pocztą, zagłosuje - twierdzi Marc Berman, zasiadający w parlamencie stanowym Kalifornii, który jest współautorem przepisów o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym.

- Doświadczyliśmy tego w czasie wyborów z 2020 roku kiedy, w środku globalnej pandemii, mieliśmy największą frekwencję w wyborach w Kalifornii od czasu, gdy prezydentem był Harry Truman - dodał Berman.

Czytaj więcej

Joe Biden wezwał demokratów do sprzeci- wiania się wprowadzanym przez republikanów zmianom w prawie
Walka o prawo głosu w Stanach Zjednoczonych

Wyborcy w Kalifornii nadal będą mogli - jeśli będą chcieli - oddać głos w lokalach wyborczych.

Kalifornia była jednym z czterech stanów - obok Nevady, Vermont i Utah - który wprowadził powszechne głosowanie korespondencyjne w czasie wyborów w 2020 roku.

W Kalifornii już wcześniej w niektórych hrabstwach wprowadzono powszechne głosowanie korespondencyjne, ale dopiero w 2020 roku rozszerzono taką możliwość na wszystkich wyborców.

Powszechne głosowanie korespondencyjne wprowadzono już również m.in. w Oregonie, Waszyngtonie, Kolorado, na Hawajach.