Na PiS chciałoby oddać głos 35,6 proc. ankietowanych - to starta niecałego punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem.

Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 23 pkt. proc. plasuje się na 2. miejscu, zyskując 0,7 pkt. proc. 

Czytaj więcej

Sondaż: Lewica, PSL, Kukiz'15 i Porozumienie poza Sejmem

Najwięcej zyskała Polska 2050, która po wzroście o 2,4 pkt. proc. zamyka podium z wynikiem 11,6 proc.

Konfederacja traci 1,7 pkt. proc. i z poparciem 7,1 proc. respondentów zajmuje 4. miejsce. Wyprzedza Lewicę, która zaliczyła spadek o 0,4 pkt. proc. i z poparciem 6,4 proc. ankietowanych zajmuje 5. miejsce.

Polskie Stronnictw Ludowe odnotowało wzrost poparcia o 0,1 pkt proc. i cieszy się poparciem 5,3 proc. pytanych. Jest ostatnim ugrupowaniem, którego przedstawiciele zasiedliby w parlamencie.

Ponad połowa badanych deklaruje chęć wzięcia udziału w wyborach. Do urn zdecydowanie poszłoby 41,3 proc. pytanych, "raczej" - 12,1.

Zdecydowaną niechęć do oddania głosu wyraża natomiast 21,6 proc. respondentów, raczej nie weźmie udziału w głosowaniu 15,8 proc.

9,2 proc. jest niezdecydowanych.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 26 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.