Reklama

Bagdad dogadał się z Waszyngtonem. Skarby wracają do Iraku

Irackie ministerstwo kultury i spraw zagranicznych twierdzi, że Bagdad osiągnął porozumienie z władzami USA w sprawie odzyskania artefaktów i innych przedmiotów skonfiskowanych po inwazji w 2003 roku.

Publikacja: 03.08.2021 16:28

Jedna z zachowanych tabliczek z eposem o Gilgameszu

Jedna z zachowanych tabliczek z eposem o Gilgameszu

Foto: Wikimedia Commons, This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Osama Shukir Muhammed Amin

amk

Według irackich urzędników Stany Zjednoczone zaczęły zwracać ponad 17 tys. starożytnych artefaktów, zrabowanych i przemyconych z Iraku po inwazji USA w 2003 roku, w wyniku której obalony został rząd Saddama Husajna.

Z Iraku wywieziono wówczas dziesiątki tysięcy antyków.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Władimir Putin chce dalszej wojny. Usuwa ze swego otoczenia jedynego jej przeciwnika
Polityka
Emmanuel Macron przedstawi sądowi dowody, że jego żona jest kobietą
Polityka
Donald Trump uderza w Antifę. Nazywa ją organizacją terrorystyczną
Polityka
USA: Jimmy Kimmel znika z anteny ABC po uwagach o śmierci Charliego Kirka. Donald Trump nie kryje radości
Polityka
Donald Trump chce się pogodzić z Indiami, ale Narendra Modi utrzymuje dystans
Reklama
Reklama