Gruzja: Zatrzymany lider neonazistów. Miał nielegalną broń?

Gruzińska policja aresztowała Giorgiego Chelidze, przywódcę Gruzińskiej Narodowej Jedności. Lider grupy z Tbilisi, uważanej za neonazistowską, trafił za kratki pod zarzutem nielegalnego posiadania broni palnej.

Aktualizacja: 03.09.2018 12:00 Publikacja: 03.09.2018 11:54

Gruzja: Zatrzymany lider neonazistów. Miał nielegalną broń?

Foto: youtube/ Gruzińskie MSW

qm

Ministerstwo spraw wewnętrznych Gruzji poinformowało w wydanym oświadczeniu, że dochodzenie ws. Chelidze zostało wszczęte w oparciu o film, zamieszczony na stronie grupy na Facebooku. Na wideo widać członków grupy, ćwiczących strzelanie z broni palnej.

Według oświadczenia MSW dochodzenie wszczęto na podstawie art. 236 kodeksu karnego Gruzji, dotyczącego nielegalnego zakupu, przechowywania i przewożenia broni palnej. Za te zarzuty grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do pięciu lat.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Europa między Trumpem a Putinem
Polityka
Doradca Zełenskiego: Nie jesteśmy zadowoleni z rozmów w Stambule
Polityka
USA rozpoczną rozmowy o redukcji swoich wojsk w Europie. "Jeszcze w tym roku"
Polityka
Trump mówi o wojnie na Ukrainie i spotkaniu z Putinem. „Mam już tego dość”
Polityka
Były szef FBI James Comey ma poważne kłopoty. Powód: zdjęcie cyfr „86 47” z muszli na piasku