- Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz - mówił  Schetyna podczas konwencji w Poznaniu - Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo.

Lider PO zapowiedział złożenie przez Koalicję Obywatelską wniosku o odwołanie Morawieckiego z funkcji premiera rządu. - To, że Morawiecki dostał władzę z rąk Kaczyńskiego nie oznacza, że Polacy nie mogą mu jej odebrać - dodał Schetyna. W przemówieniu oznajmił, że "przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść".

Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej  w Poznaniu, wystąpiła także przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, która premiera przyrównała do postaci z dowcipów o Chucku Norrisie.  - Mateusz Morawiecki, jak Chuck Norris, chce budować mosty w miejscach, gdzie nie ma rzek. Chce skrócić kolejki do lekarza, wydłużając je. Chce ułatwić dostęp do sądu, przyśpieszyć procedury, zwalniając sędziów. Nasz rodzimy Chuck Norris ściąga z luki VAT-owskiej więcej, niż ona wynosi - po prostu drukując wyniki" - mówiła.