„Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany” - brzmi podpis pod grafiką opublikowaną na Twitterze przez Grzegorza Furgo. Znajdują się na niej twarze premiera Mateusza Morawieckiego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

 

Grafika, którą opublikował w serwisie społecznościowym Grzegorz Furgo wzorowana jest na plakacie propagandowym z czasów II wojny światowej. Oryginalnie, podpis pod nią brzmiał: „Złe duchy ponad Twym domem! Pracuj z Niemcami, a zostaniesz uratowany.” Znajdowały się na nim twarze Józefa Stalina, premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla oraz prezydenta USA Franklina Roosevelta.

Po kilkunastu godzinach od opublikowania grafiki na Twitterze, poseł PO usunął swój wpis. "Kontrowersyjną grafikę usunąłem, przyznając, że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej. Wszystkich, którzy zostali urażeni przepraszam" - czytamy na Twitterze Furgo.