"Prawnicy Konfederacji złożyli rano pozew przeciw Oko.press, który wczoraj napisał, że mam zdjęcia z hajlującymi kolegami" - pisała w czwartek Godek na swoich kontach w mediach społecznościowych. "Jest to nieprawda wielokrotnie dementowana, a zdjęcia to fejki" - dodała.

Portal oko.press w artykule "Konfederacja jak koń trojański. Antyaborcyjny nacjonalizm chce zniszczyć UE" nakreślił sylwetkę Godek jako "matki dwójki dzieci, w tym jednego z zespołem Downa, związana także z ONR, organizatorem marszów 11 listopada na Dzień Niepodległości". "Znane jest jej zdjęcie z heilującymi kolegami. To byłby jej pierwszy krok w karierze politycznej" - dodano w tekście.

W piątek przed godz. 17.00 Godek poinformowała na Twitterze, że Konfederacja wygrała proces. "Wygraliśmy w trybie wyborczym z Okopress. Portal ma usunąć fragment artykułu, gdzie red. Klementyna Suchanow kłamie, że mam foto z hajlującymi ludźmi oraz opublikować przeprosiny" - napisała działaczka komitetu "Zatrzymaj aborcję".

"Nie wolno szkalować polskich patriotów fejkowymi zdjęciami!" - dodała.

"Pierwsze sądowe zwycięstwo w walce z fejkowym zdjęciem którym szkalowała lewica (...) Kolejne kilkanaście spraw w normalnym trybie w toku. Lewactwo będzie płacić" - wtórował Godek Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Portalowi przysługuje odwołanie od decyzji sądu. Jeśli z tego prawa skorzysta, wyrok zapadnie prawdopodobnie w czasie ciszy wyborczej.