Koalicja ma być blokiem centrowym.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że w bloku tym PSL chce zgromadzić tych, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, narodowe, ludowe i demokratyczne. - Nie wyciągamy ręki do partii rządzącej, raczej do bezpartyjnych samorządowców - mówił szef PSL.

Lider PSL zapowiedział, że jego  zawsze bliskie są wartości chrześcijańskie, dlatego nie zgodzi się na żadną "wojenkę religijną".

Członkowie PSL i ewentualni współkoalicjanci mają jeździć do wyborców w terenie  i tam przekonywać do swoich racji - od domu do domu, od targowiska do targowiska, od wsi do wsi - zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

W Koalicji Polskiej ma być miejsce dla każdego, kto podziela wartości chrześcijańskie i demokratyczne. Jak powiedział Kosiniak-Kamysz, obecnie bardzo trudne jest zbudowanie koalicji w jednym bloku, dlatego byłoby lepiej, gdyby powstały dwa - blok centrowo-chadecki i lewicowo-liberalny.

Koalicja Polska ma w planach budowę wspólnej listy do Senatu.

Główne cele nowego bloku to m.in. armowe leki i szczepienia dla dzieci, emerytura bez podatku, 0 proc. VAT na produkty tradycyjne, głosowanie przez internet, 10 proc. PIT dla samozatrudnionych.