"Polski Ład" to program zakładający m.in. reformy podatkowe. W "Rzeczpospolitej" piszemy o tym, kto zyska, a kto straci na proponowanych zmianach.

- To coś więcej niż program, to propozycja nowej umowy społecznej. Chcemy z nią zapoznać wszystkich Polaków i usłyszeć co Polacy myślą o "Polskim Ładzie" - mówił w czasie krótkiego wystąpienia dla mediów Morawiecki.

- "Polski Ład" wyrasta z autentycznego programu solidarności, z autentycznego programu, który niesie naszą formację, nasz obóz i tworzy główne zręby naszego programu - dodał premier.

- To dlatego w "Polskim Ładzie" znalazło się kilka podstawowych spraw: kwestie związane ze służbą zdrowia; obniżka podatków dla 18 mln podatników; po trzecie emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł; wreszcie szeroko zakrojony program mieszkaniowy i program inwestycyjny. To "Polski Ład" w pigułce - mówił szef rządu.

Morawiecki zapewnił przy tym, że "wiele ustaw (związanych z "Polskim Ładem" PiS - red.) jest już gotowych".

- Mi zależy na tym, aby "Polski Ład" przywrócił ten porządek, który został wywrócony do góry nogami przez epidemię - podkreślał Morawiecki, który wyraził nadzieję, iż "różnego rodzaju stare podziały, odejdą w niepamięć".

- Mam nadzieję, że razem będziemy mogli skupić się na budowie lepszej przyszłości, lepszej Polski - dodał.