Manfred Weber, polityk CSU, pełnił funkcję szefa frakcji centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim przez ostatnich pięć lat.

"Manfred Weber został ponownie wybrany na przewodniczącego naszej grupy z silnym mandatem, który pokazuje zaufanie naszych członków do jego przywództwa i jedność wewnątrz frakcji" - przekazał EPL na Twitterze.

Jednym z wiceprezesów grupy Chadeków została była premier Ewa Kopacz. W poprzedniej kadencji PE stanowisko to pełnił Tadeusza Zwiefka. 

Dziś debiutująca w Parlamencie Europejskim Kopacz zaprezentowała się członkom swojej grupy. - Mówiłam o jedności, mówiłam o wartościach Unii Europejskiej, i mówiłam, że oczywiście możemy się różnić, jedni będą ze wschodu, inni z zachodu, jedni z północy, z południa, z dużego i małego kraju, ale mamy coś, co nas łączy i siłę, szczególną siłę, i to są wartości Unii Europejskiej - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem. 

Jak nieoficjalnie podaje Polskie Radio, Kopacz ma być jedną z kandydatek chadeków na stanowisko wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego.