Pawłowicz skrytykowała Marszałka Sejmu. - Taka baba powiedziałabym, taka baba. Jak człowiek patrzy, to tylko jeszcze żelu więcej na włosy nałożyć, żeby było bardziej z trendami mody, którą nie wiem, czy pan Sikorski wyznaje. Po prostu jest to facet-baba - powiedziała w rozmowie z telewizją Superstacja posłanka PiS.

Słowa Krystyny Pawłowicz oburzyły Stefana Niesiołowskiego. - Magiel, rynsztok, obora, a może chlewnia bardziej. Patrząc na estetykę jedzenia, to bardziej chlewnia. Krowa je bardziej elegancko niż pani Pawłowicz - skomentował polityk PO.

W dniu zamachu Radosław Sikorski powidział w studiu TVN24, że według nieoficjalnych informacji polskiego MSZ, w zamachu w Tunisie zginęło siedmiu turystów z Polski.

Marszałek Sejmu zapowiedział również, że prawdopodobnie ogłoszona zostanie żałoba narodowa. Żadna z tych informacji nie została potwierdzona.

Wypowiedź Marszałka Sejmu została skrytykowana przez polityków Platformy Obywatelskiej. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oceniła, że Sikorski wciąż ma syndrom bycia ministrem spraw zagranicznych. Zszokowany informacjami podanymi przez Sikorskiego był również szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Zdaniem rzecznika PiS Marcina Mastalerka, Sikorski mógł zostać "wpuszczony" przez kolegów z PO. Informacja przekazana Marszałkowi Sejmu mogła być elementem gry wewnątrz PO.