Janusz Korwin-Mikke 12 września opublikował na Facebooku wpis z memem, na który składało się zdjęcie grupy zomowców. Jeden z nich podpisany był słowami: „Duda Piotr – kombatant walk o niepodległość”.

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda zareagował na sytuację. Pełnomocniczka związkowca Agnieszka Iwaniuk wezwała polityka do umieszczenia na portalu Tysol.pl i na Facebooku oświadczenia, w którym sprostuje nieprawdziwe informacje podd adresem Dudy. Ma się w nim znaleźć informacja, że treść opublikowana przez Korwin-Mikkego jest nieprawdziwa. Jeśli oświadczenie nie zostanie opublikowane w ciągu trzech dni od otrzymania pisma, sprawa ma zostać skierowana do sądu. 

Jak przypomina portal Tysol.pl, za to samo pomówienie Piotra Dudę przepraszali już wcześniej między innymi były prezydent Lech Wałęsa, dziennikarka TVN Monika Olejnik oraz poseł Michał Kamiński.

Piotr Duda w latach 1982–1983 odbył służbę wojskową w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej. Brał udział w Polskim Kontyngencie Wojskowym w UNDOF w Syrii. Od 2010 roku jest przewodniczącym NSZZ "Solidarność".