Krzysztof Łapiński został nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy w randze ministra. Potwierdził, że przyjął propozycję prezydenta i jest od kilku dni w trakcie przygotowania spraw związanych z zamknięciem biur poselskich i wygaszeniem mandatu posła.

Podczas krótkiej konferencji prasowej oświadczył: "Teraz będę służył Polsce w Kancelarii Prezydenta". Powiedział też, że decyzja o zmianie rzecznika została podjęta kilkanaście dni temu i przez ten czas była utrzymywana w tajemnicy.

"Jesteśmy z prezydentem Andrzejem Dudą wstępnie umówieni, że w następnym tygodniu, w czwartek, po jego powrocie z wizyty w Afryce, odbędzie się moja nominacja - dodał. Łapiński, obecnie poseł PiS, ma zostać sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Dotychczasowy dyrektor biura prasowego prezydenckiej kancelarii Marek Magierowski poinformował w piątek, że odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Jak przyczynę podał względy osobiste.

Łapiński ma 39 lat. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu PR.

W 2002 zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Był pracownikiem biura prasowego klubu parlamentarnego PiS oraz rzecznikiem prasowym ministra Zbigniewa Wassermanna. Od 2008 był zatrudniony w partyjnej centrali, od 2014 roku -  jako zastępca rzecznika prasowego PiS. W latach 2002–2010 i 2014–2015 był radnym warszawskiej dzielnicy Praga- Południe.

Jest posłem PiS na Sejm VIII kadencji. Startował z okręgu pilskiego.

Krzysztof Łapiński był niedawno gościem programu #RZECZoPOLITYCE.