Odejście jest już przesądzone. - Już złożyłem dokumenty i jeszcze dzisiaj dołączę do koła poselskiego Wolni i Solidarni  - mówi nam kojarzony ze środowiskiem narodowców poseł Kukiz'15. Chruszcz dodaje, że próbował poinformować o tym przewodniczącego klubu Pawła Kukiza, ale ten nie odbierał telefonu.

Jaki jest powód jego odejścia? Były europoseł Ligi Polskich Rodzin (w latach 2004-2009) twierdzi, że za sprawą wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, jednego z głównych doradców Kukiza, formacja staje się coraz mniej merytoryczna i zbliża się przekazem do opozycji totalnej, co nie wróży niczego dobrego. - Przypomina mi się sytuacja z czasów LPR. Tak wtedy, jak i teraz, straciliśmy swoje postulaty na rzecz PiS. Choćby ten antyimigrancki, czy ostatnio w sprawie reformy sądownictwa - mówi rp.pl Chruszcz.

W kole poselskim Wolni i Solidarni spotka się z innymi byłymi posłami Klubu Kukiz'15: Kornelem Morawieckim, Małgorzatą Zwiercan i Ireneuszem Zyską.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że odejść będzie więcej, a kolejni posłowie dołączą prawdopodobnie do powstającej nowej partii Jarosława Gowina. Wicepremier zapowiedział, że spodziewa się w najbliższym czasie dołączenia do jego formacji trojga posłów.

Jedną z nowych twarzy będzie posłanka Magdalena Błeńska. Dwa pozostałe nazwiska nie są jeszcze znane.