„Śmierć i inne szczegóły”: Prawda za wszelką cenę

„Śmierć i inne szczegóły” to rozpisana na dziesięć odcinków bardzo stylowa i wybornie skonstruowana opowieść kryminalna czerpiąca z charakterystycznego motywu zagadki zamkniętego pokoju.

Publikacja: 29.03.2024 17:00

„Śmierć i inne szczegóły”, twórcy: Heidi Cole McAdams, Mike Weiss, serial dostępny na VOD na platfor

„Śmierć i inne szczegóły”, twórcy: Heidi Cole McAdams, Mike Weiss, serial dostępny na VOD na platformie Disney+

Foto: materiały prasowe

Bądźcie uważni. Szczegóły są istotne. Jeśli chcecie rozwiązać sprawę morderstwa, musicie nauczyć się patrzeć poza iluzję” – peroruje ponad kadrem Rufus Cotesworth (Mandy Patinkin), człowiek nazwany niegdyś przez opinię publiczną „najlepszym detektywem na świecie” („To ich słowa, nie moje” – uprzedza, obawiając się niejako, że może to być największe kłamstwo w jego skupionej na poszukiwaniu prawdy profesji). W 2005 r. mężczyzna został wynajęty do wyjaśnienia okoliczności stojących za zabójstwem matki dziesięcioletniej wówczas Imogene Scott (Sophia Reid-Gantzert). Nie sprostał zadaniu. Zniknął, choć obiecał dziewczynce pomoc. Teraz, dwie dekady później, Cotesworth, sięgający do kieliszka chętniej niż kiedyś, oraz panna Scott (grana przez świetną Violett Beane), jeszcze bystrzejsza niż za młodu, spotykają się ponownie na płynącym po Morzu Śródziemnym luksusowym liniowcu SS Varuna, którego właściciel – Sunil Ranja (Rahul Kohli) – dołożył wszelkich starań, by maszyna sprostała oczekiwaniom najbogatszych z bogatych.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Plus Minus
Tajemnice pod taflą wody