Reklama
Rozwiń
Reklama

Na kłopoty kaligrafia, garncarstwo albo haftowanie

– Odkąd mam hobby, czuję się bardziej spełniona – mówi Agata. – Daje mi swobodę życia, spełnienie, relaks – podkreśla Mariusz. – Cały stres zrzucam w tę włóczkę. Jak kończę szydełkować, to jestem już wewnętrznie spokojna – przyznaje Iwona.

Aktualizacja: 01.12.2019 16:10 Publikacja: 29.11.2019 18:00

Agata, miłośniczka kaligrafii: – Zaczęło mi przeszkadzać, że nawet listę zakupów mam w aplikacji i n

Agata, miłośniczka kaligrafii: – Zaczęło mi przeszkadzać, że nawet listę zakupów mam w aplikacji i nie do końca już pamiętam, jak trzymać pióro

Foto: Kacper Rekowski

Prawie połowa Polaków ma hobby. Niektórym przyjemność sprawia ogrodnictwo, innym modelarstwo. Do łask wracają też czynności niemal zapomniane. W ten sposób wiele pasji rzemieślniczych, uznawanych za minione, wręcz opakowane w celofan staroświeckości i sentymentu, przeżywa dziś drugą młodość.

Droga do hobby

Pozostało jeszcze 99% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Plus Minus
Posłuchaj „Plus Minus”: Granice wolności słowa w erze algorytmów
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Plus Minus
„Grupa krwi": Duch ludowej historii Polski
Plus Minus
„Mroczna strona”: Internetowy ściek
Plus Minus
„Football Manager 26”: Zmagania na boisku
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama