Reklama

Tomasz Pietryga: Pragmatyzm ciąży Ziobrze

W prezentacji Polskiego Ładu skrzętnie pominięto temat sądownictwa. Może to być znak, że prawica zrezygnuje z dalszych jego podbojów.

Aktualizacja: 17.05.2021 05:54 Publikacja: 16.05.2021 18:35

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Od samego początku jednym z filarów programowych Zjednoczonej Prawicy były zmiany w sądach. Dziś PiS woli pomijać ten punkt swojego programu. W przemówieniach towarzyszących prezentacji Polskiego Ładu liderzy ani razu nie nawiązali do tej sprawy. Nie było też rytualnych deklaracji o konieczności przywrócenia Temidy obywatelom. Nic o nadzwyczajnej kaście, sędziach kradnących części do wiertarek czy o konieczności rozprawienia się z tymi, którzy mają komunistyczną przeszłość. To znak, że PiS, wyczerpany politycznie w starciu o praworządność z Brukselą, zaczyna myśleć pragmatycznie. Woli ten temat marginalizować.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Czy minister Żurek idzie na rympał?
Opinie Prawne
Stanisław Szczepaniak: Ratowanie tonącego szpitala to nie znachorstwo
Opinie Prawne
Łukasz Guza: Matka-Polka, ojciec bezpaństwowiec
Opinie Prawne
Marek Kutarba: Czy prezydent kupuje głosy na koszt naszych dzieci
Opinie Prawne
Michał Bieniak: Cel uświęca środki, czyli jak wyjść z kryzysu konstytucyjnego
Reklama
Reklama