Reklama

Dr Bachański może wrocić do CZD

Doktor Marek Bachański, lekarz, który stosował marihuanę podczas leczenia swoich pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, może wrócić do pracy w CZD.

Publikacja: 09.03.2017 14:14

Dr Bachański może wrocić do CZD

Foto: rp.pl

Bachański został dyscyplinarnie zwolniony z pracy w CZD w październiku 2015 roku.

Instytut argumentował, że dr Bachański nie dopełnił procedury wymaganej przy stosowaniu marihuany, która w Polsce wciąż pozostaje eksperymentalną metodą leczenia. Bachański stosował marihuanę w leczeniu dzieci z lekooporną padaczką.

CZD złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Bachańskiego przestępstwa, polegającego na narażeniu pacjentów na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz możliwości przestępstwa przez prowadzenie tego badania klinicznego bez uzyskania świadomej zgody przedstawicieli prawnych uczestników badania. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo.

Bachański od decyzji CZD o dyscyplinarnym zwolnieniu odwołał się do sądu pracy.

W styczniu 2016 roku Bachański został uniewinniony przez Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Reklama
Reklama

W lipcu tego roku śledztwo przeciwko Bachańskiemu zostało umorzone, a CZD zostało zobowiązane do przywrócenia go do pracy i wypłacenia trzech pensji. CZD odwołało się od tej decyzji.

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie ostatecznie oddalił apelację Centrum Zdrowia Dziecka. Dr Marek Bachański już oficjalnie może wrócić do pracy w Instytucie.

Materiał Promocyjny
Wielka diagnoza polskiego POZ. Badanie Centrum Medycznego CMP wskazuje luki między świadomością a potrzebami pacjentów
Materiał Promocyjny
MLP Group z jedną z największych transakcji najmu w Niemczech
Ochrona zdrowia
Oddolna prywatyzacja i zamykanie szpitali to realny scenariusz na kolejne lata
Ochrona zdrowia
Miliardy złotych luki w budżecie NFZ. Demografia wykończy system?
Ochrona zdrowia
Prezydent staje po stronie pracowników ochrony zdrowia
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Ochrona zdrowia
Premier ociepla wizerunek w temacie ochrony zdrowia. Prezydent odpuszcza weto
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama