Inwestycja ma być gotowa w październiku 2021 roku. Radomskie Mieszkanie+ przy ul. Tytoniowej to dwa sześciopiętrowe budynki, w których powstaną 124 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej 6,8 tys.mkw. (PUM). Zaprojektowała je warszawska pracownia EMA Studio. Po drugiej stronie ulicy znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Budynki mają się wpisywać w kontekst architektoniczny. Ich elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce.

Większość, bo aż 60 proc. ze 124 mieszkań, to lokale trzypokojowe o średniej powierzchni ok. 59 mkw. Zaprojektowano też 35 mieszkań dwupokojowych o przeciętnym metrażu 41 mkw. Architekci przewidzieli tylko dwie kawalerki o powierzchni 27 mkw. Mieszkań czteropokojowych będzie 12, a ich średni metraż to niemal 72 mkw.

Teren został wskazany przez radomski samorząd. W odległości 450 metrów od działki przy ul. Tytoniowej są żłobek i przychodnia zdrowia, a promieniu 1 km - przedszkole i szkoła podstawowa, a do oddalonego o nieco ponad kilometr radomskiego Rynku można dojść pieszo w ciągu kilkunastu minut.

Ankietę PFR Nieruchomości w ciągu miesiąca wypełniło 2403 zainteresowanych, co oznacza 20 chętnych na jedno mieszkanie. Przeważająca większość respondentów to mieszkańcy Radomia i rozliczający tu PIT. Aż 80 procent to ludzie młodzi pomiędzy 21. a 40. rokiem życia. Niemal połowa dzieli mieszkanie z rodziną lub rodzicami, a 38 proc. wynajmuje je na rynku komercyjnym.