- Nowy magazyn o powierzchni 21 tys. mkw. dzięki połączeniom drogowym będzie idealnym centrum dystrybucji dla krajowych i międzynarodowych firm logistycznych- mówią przedstawiciele Prologis. - Lokalizacja daje łatwy dostęp do autostrady D8, która jest główną trasą łączącą Pragę z granicą Niemiec i międzynarodowym lotniskiem w Hamburgu. Atrakcyjne położenie zapewnia też szybki dojazdu do Lotniska Praga Vodochody. To jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji w regionie. Park jest już w całości wynajęty.

Nowo powstający magazyn zaoferuje elastyczne moduły o powierzchni od 4,5 tys. mkw. i wysokości w świetle 12 m. - Specyfikacja techniczna obejmie też m.in. system smart meteringu do zdalnego odczytu i zarządzania mediami. Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie „Very Good" - mówią przedstawiciele inwestora.

Ukończenie budowy jest planowane na drugi kwartał 2020 r. Powierzchnia może być rozbudowana o kolejne 21 tys. mkw. - Magazyn może rosnąć wraz z rozwojem biznesu najemców, niezależnie, czy chodzi o sektor e-commerce, handel tradycyjny czy o produkcję. Nasze powierzchnie są przygotowane na to, co przyniesie rynkowa przyszłość - zapewnia deweloper.

- Klienci mają różnorodne potrzeby. Wymagają powierzchni w najlepszych lokalizacjach, potrzebują elastycznych rozwiązań mogących sprostać zmiennemu zapotrzebowaniu, oczekują przyjaznych środowisku i efektywnych pod względem kosztów budynków. Jesteśmy pewni, że nowo powstający na praskim rynku budynek spełni ich oczekiwania - mówi Martin Baláž, menedżer Prologis na Czechy i Słowację. - Atrakcyjne położenie skracające dystans do odbiorcy, elastyczne powierzchnie magazynowe dostosowane do różnych potrzeb, ponadstandardowa wysokość i nowoczesne narzędzia do zarządzania obiektem to atuty naszej inwestycji.