W trzypiętrowym budynku zaplanowano 142 mieszkania - od kompaktowych dwupokojowych lokali o powierzchni 33 mkw. do niemal 80-metrowych mieszkań z czterema pokojami. Eco-Classic oferuje także piwnice i miejsca postojowe w podziemnym garażu. Do części lokali są przypisane ogródki do 50 mkw. Ceny mieszkań wahają się od 5,7 do 6,6 tys. zł za mkw. Najtańszy lokal w nowym budynku jest wyceniony na 210 tys. zł. Piwnice i komórki lokatorskie kosztują 4 - 5 tys. zł za metr.

W każdym etapie Wolnego Miasta deweloper planuje place zabaw i miejsca rekreacyjne dla dorosłych. - Fani sportów zespołowych mogą korzystać z prywatnego osiedlowego boiska dostosowanego do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, badmintona - mówią przedstawiciele dewelopera. - Dojazd do centrum Gdańska z Wolnego Miasta zajmuje ok. 10 minut. Piąty etap inwestycji ma być gotowy do końca 2019 roku.

Eco-Classic wraz ze spółkami celowymi powoływanymi do realizacji poszczególnych inwestycji tworzy grupę firm budujących obiekty biurowe, osiedla mieszkaniowe i budynki apartamentowe. Początki jej działalności sięgają 1983 roku i związane są z działalnością założonej przez grupę architektów firmy architektoniczno- wykonawczej ECO-ABI. Na początku lat 90 XX w. Grupa Eco zajęła się działalnością deweloperską. W 1993 roku powstała spółka Eco-Classic, która prowadzi inwestycje głównie w Warszawie i Trójmieście.