Firma zapowiada wiele rozwiązań proekologicznych. - Będą to instalacje fotowoltaiczne na dachach, stacje ładowania samochodów elektrycznych, zbiorniki retencyjne na deszczówkę, elewacje samoczyszczące – wskazują przedstawiciele VINCI Immobilier Polska. Powstaną też budki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów czy zadaszone miejsca dla rowerów.

Budowa osiedla w Poznaniu rozpocznie się w czerwcu. To pierwsza inwestycja spółki w tym mieście. We wrześniu deweloper rozpocznie zaś swoją trzecią inwestycję w stolicy – przy al. Krakowskiej. VINCI Immobilier planuje też zakup kolejnych trzech działek w Warszawie i dwóch w Poznaniu.

- W Warszawie prowadzimy już dwie inwestycje – mówi cytowany w komunikacie Paweł Wassilew, dyrektor sprzedaży w VINCI Immobilier Polska. - Rezydencja Bonifraterska 10A osiągnęła stan surowy zamknięty. Nabywców znalazło 70 proc. lokali. Klienci odbiorą klucze do apartamentów w I kwartale przyszłego roku. Druga inwestycja to osiedle Wilanowska. Ma być gotowe przed końcem 2022 roku.

Jacek Orkisz, członek zarządu i dyrektor zarządzający VINCI Immobilier Polska, podkreśla, że mimo pandemii obie inwestycje powstają zgodnie z harmonogramem.

Udziałowcami VINCI Immobilier Polska są VINCI Immobilier (70 proc.), francuska spółka z siedzibą w Paryżu, i Warbud (30 proc.), jeden z największych generalnych wykonawców na polskim rynku.