Galeria Wiślanka jest już skomercjalizowana w 70 proc. Za komercjalizację i wynajem odpowiada Mallson Polska. Inwestor, który dostał właśnie pozwolenie na budowę, wkrótce wyłoni w przetargu generalnego wykonawcę inwestycji.

- Jestem przekonana, że Galeria Wiślanka sprosta oczekiwaniom mieszkańców Żor i okolic - mówi Teresa Jonas, prezes zarządu spółki Błysk. - Dzięki doskonałej lokalizacji oraz szerokiej ofercie rekreacyjno-rozrywkowej, centrum stanie się miejscem lokalnej aktywności. Już wkrótce ruszymy z budową obiektu - zapowiada.

Na niemal 20 tys. mkw. powierzchni najmu znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych, w tym Helios - jedyne w mieście wielosalowe kino oraz najnowszy koncept sieci Lidl. Do dyspozycji klientów będzie ponad 600 miejsc parkingowych, zlokalizowanych na podziemnym i naziemnym parkingu.

- Dzięki lokalizacji galerii zaraz przy skrzyżowaniu najważniejszych dróg szybkiego ruchu w regionie (drogi krajowej nr 81 z drogą wojewódzką 935, stanowiącej część obwodnicy Żor, dochodzącej do autostrady A1), centrum jako jedyne w mieście (najbliższe zlokalizowane w odległości 60 km) posiada catchment dochodzący do 750 tys. mieszkańców w zasięgu 30 min. dojazdu - mówi inwestor.

- Projekt ze względu na swój potencjał i brak konkurencji w bezpośredniej okolicy wzbudził duże zainteresowanie najemców - mówi Ewa Ściubidło, wiceprezes zarządu Mallson Polska. - Będzie to pierwsza galeria nowej generacji w mieście, sprzyjająca spędzaniu tu wolnego czasu, również w dni niehandlowe. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami.