Reklama

800 tys. metrów biur powstaje w Warszawie

W stolicy jest już ponad 5,4 mln mkw. powierzchni biurowej. W trzecim kwartale warszawskie zasoby wzbogaciły się o 16,3 tys. mkw. - wynika z analiz firmy doradczej Colliers International.

Publikacja: 22.10.2018 13:51

Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser

Foto: materiały prasowe

W trzecim kwartale na rynku warszawskim ukończone zostały dwa budynki biurowe - Park Avenue o powierzchni 12,5 tys. mkw. oraz Koneser Centrum Praskie ( budynek C) o powierzchni ponad 3,8 tys. mkw. (w strefie Wschód). - Od początku tego roku deweloperzy oddali do użytku 190 tys. mkw., czyli 19 nowoczesnych budynków biurowych, głównie w strefie centralnej miasta. Ich średni poziom wynajęcia w dniu oddania do użytku wynosił około 70 proc. oferowanej powierzchni - podaje Colliers International. - Od początku lipca do końca września w Warszawie wynajęto 209 tys. mkw., co stanowi spadek w porównaniu do poprzedniego kwartału o 5,7 proc., ale wzrost o 5,2 proc. w porównaniu do III kw. 2017 roku. Najwięcej powierzchni biurowej wynajęto w strefie City Centre (33 proc.)

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Nieruchomości
PRS. Pierwsze certyfikaty dla Resi4Rent
Nieruchomości
Deweloperzy i długo, długo nic. Kto i gdzie buduje mieszkania w Polsce?
Nieruchomości
Ceny mieszkań nie rosną, ale część klientów wciąż odkłada zakupy
Nieruchomości
Na rynku mieszkań bez upałów
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama