Zakątek Dąbie to siedmiokondygnacyjny budynek, w którym deweloper zaplanował 121 mieszkań o powierzchni od 31 do 119 mkw. - od jednego do pięciu pokoi. Wstępnie zarezerwowano 50 proc. lokali. W podziemnym garażu będzie 147 miejsc postojowych. Powstaną też schowki i komórki lokatorskie.

Planowany termin oddania mieszkań to II kw. 2023 roku. Za projekt odpowiada pracownia B2 Studio.

- Zakątek Dąbie powstaje w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji Krakowa, nieopodal centrum, w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych, rozbudowanej infrastruktury miejskiej, w pobliżu atrakcji kulturalnych – mówi cytowana w komunikacie Angelika Kliś, członek zarządu firmy Atal.

To kolejna inwestycja firmy w Krakowie. Zakątek Dąbie powstaje przy ul. Bajecznej, trzy kilometry od Rynku Głównego i Kazimierza.

Na krakowskie portfolio dewelopera składają się poza tym osiedle Atal Kliny Zacisze (powstaje na Dębnikach), Atal Aleja Pokoju (na Czyżynach), Apartamenty Przybyszewskiego 64 (niedaleko centrum). Trwa też sprzedaż lokali biurowych i usługowych na osiedlu Atal Residence Zabłocie. Lokale powstały w zabytkowym budynku dawnej fabryki kosmetyków Miraculum.