Coraz mniej tanich mieszkań

Na warszawskim rynku wtórnym nie znajdziemy już lokali poniżej 5 tys. zł za mkw. - podaje sieciowa agencja Metrohouse.

Publikacja: 29.10.2019 12:10

Coraz mniej tanich mieszkań

Foto: metrohouse

W pozostałych największych miastach transakcji z takimi cenami mieszkań jest 16 proc. Z barometru Metrohouse i Gold Finance wynika, że w trzecim kwartale tego roku w Warszawie największym powodzeniem cieszyły się mieszkania o powierzchni 35-50 mkw. Zakup mieszkań o tej powierzchni stanowił aż 38 proc. wszystkich transakcji.

Dużym zainteresowaniem w stolicy cieszyły się także mieszkania o powierzchni 50-65 mkw. - W innych wielkich miastach Polski było podobnie. Zakupy mieszkań o powierzchni 35-50 mkw. stanowiły 34 proc., a tych o metrażu 50-65 mkw. - 27 proc. - mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. - Zarówno w Warszawie jak i pozostałych miastach bardzo rzadko sprzedają się lokale o powierzchni powyżej 120 mkw. Transakcje dotyczące tych metraży stanowią 1 proc. całej sprzedaży. 17 proc. wszystkich transakcji, tak samo w stolicy jak i pozostałych miastach, stanowił zakup mieszkań od 65 do 80 mkw. - wskazuje.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Nieruchomości
Tyle płacimy za mieszkania z drugiej ręki. Nie ma spektakularnych przecen
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Nieruchomości
BGK wspiera kredytem rzymską inwestycję polskiej hotelarskiej Grupy Molo
Nieruchomości
Indeks nastrojów. Deweloperzy mówią o podwyżkach cen mieszkań
Nieruchomości
Nieruchomości komercyjne na radarach polskich inwestorów. Jaki mają potencjał?
Nieruchomości
OVAL Sky, czyli inwestycja w potencjał Warszawy. Projekt Grupy Dekpol na Woli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama