Saint Martin Residences: apartamenty z widokiem na ogród

Gruntową przebudowę przedwojennej kamienicy przy Podgórnej 9 w Poznaniu rozpoczyna fundusz Structure Capital.

Publikacja: 14.11.2019 19:55

Saint Martin Residences: apartamenty z widokiem na ogród

Foto: materiały prasowe

Na najwyższych piętrach budynku znajdą się mieszkania i penthouse'y z widokiem na Stare Miasto. Kamienica przy ul. Podgórnej 9 odzyska blask jako Saint Martin Residences. Fundusz private eqiuty Structure Capital planuje urządzić tam ekskluzywne apartamenty typu extended stay (na przedłużony pobyt), które będą wyposażone i obsługiwane w standardzie hotelowym.

Projekt poznańskiej pracowni Easst Architects pozytywną opinię miejskiego konserwatora zabytków uzyskał przed wakacjami.

Operatorem apartamentów na wynajem będzie spółka Rent Like Home zarządzająca niemal 500 mieszkaniami w pięciu miastach Polski - w Zakopanem, Warszawie, Międzyzdrojach, Poznaniu i Wrocławiu. Spółka ta jest częścią grupy Lloyd Group, która odpowiada za transakcje o łącznej wartości ponad 1 miliarda złotych.

- Zdecydowaliśmy się na Saint Martin Residences, bo jest to jedna z najlepszych inwestycji mieszkaniowych w Polsce - przekazał mediom Tomasz Kozioł, dyrektor zarządzający Lloyd Investment. Wylicza jej atuty. To świetna lokalizacja, wysoki standard wykończenia i atrakcyjne i rozbudowane części wspólne dostępne dla lokatorów inwestycji.

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę starej kamienicy wraz z wymianą wszystkich elementów konstrukcyjnych ścian. - Budynek zachowa historyczną, odrestaurowaną fasadę.  Doskonała lokalizacja naszej inwestycji zobowiązuje jednak, by jej wnętrza były nowoczesne, spełniające współczesne oczekiwania - mówi Marcin Smoliński, dyrektor prowadzący projekt z  ramienia funduszu Structure Capital. - Od strony dawnych ogrodów Hipolita Cegielskiego bryła będzie nowoczesna i minimalistyczna. Tylna elewacja budynku nie jest  bowiem objęta ochroną konserwatora zabytków, co pozwala na stworzenie  dla niej nowej, bardziej atrakcyjnej niż obecna architektury.

W budynku poza lobby z miejscem dla konsjerża będzie dostępna również, do wyłącznego użytku mieszkańców oraz ich gości, strefa fitness i wellness. Wszystkie mieszkania będą klimatyzowane i wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Dzięki wprowadzeniu wysokich, przeszklonych witryn na parterze i umieszczeniu reprezentacyjnego lobby od strony ul. Podgórnej kamienica otworzy się na miasto i nabierze eleganckiego charakteru.

- Trudno mi odpowiedzieć na pytanie czy to najlepsza dziś inwestycja w Poznaniu - mówi Alan Szawarski, prezes Structure Capital. - Bycie obiektywnym w wypadku własnych budynków nie jest proste. Na pewno Saint Martin Residences ma wiele cech inwestycji z najwyższej półki. Z jednej strony to bardzo kameralny budynkiem, z drugiej - jet on wyposażony w bardzo rozbudowaną infrastrukturę jak na apartamentowiec. Nasza inwestycja przypomina bardziej luksusowy, butikowy hotel niż budynek mieszkalny. Moim zdaniem powoli będzie się pojawiać coraz więcej budynków o wysokim standardzie. Unikatowa za to jest nasza lokalizacja i widok. Podgórna, jak sama nazwa ulicy wskazuje, pnie się do góry, dzięki czemu nasz budynek jest położony wyżej niż inne i ma z najwyższych pięter nieprzesłonięty, piękny widok na Rynek i Stare Miasto. Wyjątkowe w wypadku Saint Martin Residences jest też to, że mieszkając w samym centrum dużego miasta można mieć okna wychodzące na duży, zabytkowy ogród Hipolita Cegielskiego.

W pięć minut piechotą można być w jednej z ponad 150 restauracji, barów czy kawiarni.

- To właśnie lokalizacja i widok była powodem, dla którego inwestowaliśmy na Podgórnej - mówi Alan Szawarski.

Fundusz planuje zakończyć prace budowlane w 2021 roku.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu