Deweloperem Alchemii jest firma Torus. New Work („Space as a Service"), jeden z trzech największych dostawców elastycznych biur w Europie Środkowo-Wschodniej koncentrujący się na klientach korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP). Działa już w pięciu krajach regionu (Węgry, Polska, Czechy, Rumunia i Ukraina). Firma koncentruje się na najszybciej rozwijającym się rynku - Polsce. Kontynuując swoją ekspansję, po otwarciu nowych lokalizacji w Warszawie, Łodzi i Krakowie, wkrótce będzie obecna także w Gdańsku.

- W Polsce, konsekwentnie dodajemy nowe biura do naszej sieci, aby móc oferować klientom najlepsze lokalizacje we wszystkich kluczowych miastach - mówi cytowany w komunikacie Hubert Abt, dyrektor generalny i założyciel New Work. - Po otwarciach placówek w miastach regionalnych, takich jak Łódź i Kraków, wkrótce zaoferujemy nasze pierwsze biura w Gdańsku. W rzeczywistości do końca 2020 r. planujemy być obecni w siedmiu miastach w Polsce, w ok. 15 lokalizacjach z powierzchnią ponad 50 tys. mkw. - zapowiada.

New Work oferuje usługi w pięciu lokalizacjach w Warszawie, dwóch w Łodzi i jednej w Krakowie. - W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma zamierza rozszerzyć działalność na Wrocław, Poznań i Katowice, zwiększając także swoją obecność w Warszawie. Klienci New Work mają dostęp nie tylko do elastycznych rozwiązań biurowych oferowanych przez firmę lokalnie, ale także w ramach całej sieci funkcjonującej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - wyjaśniają przedstawiciele operatora. - Cieszymy się, że Alchemia zyskała kolejnego, tak znaczącego najemcę. Pojawienie się New Work w Trójmieście jest dowodem atrakcyjności inwestycyjnej regionu, a działalność firmy będzie z pewnością świetnym uzupełnieniem dostępnej na rynku oferty powierzchni biurowych - mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Neon to czwarty i ostatni etap centrum biurowego Alchemia. Budynek oferuje ponad 35 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 33,5 tys. mkw. z przeznaczeniem na biura. Na parterze Neonu znajdzie się kilka punktów usługowych, m.in. przedszkole dla niemal 100 dzieci. Przestrzeń między Neonem i sąsiednim budynkiem Alchemii, Argonem, stanowić będzie pasaż z dostępem do wielu punktów  gastronomicznych i innych usług.

- Będzie to wyjątkowa przestrzeń do spotkań, konsumpcji i relaksu. Każdy budynek Alchemii certyfikowany jest w amerykańskim systemem LEED na najwyższym poziomie, Platinum - mówią przedstawiciele New Work. Alchemia została zaprojektowana przez pracownię APA Wojciechowski Architekci. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Biuro Na Miarę.

Lokalny rynek potrzebuje elastycznych rozwiązań, o które pyta większość naszych klientów głównie ze względu na małą podaż dostępnych powierzchni biurowych między 50-300 mkw. - mówi Tomasz Węglarz, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży w firmie Biuro Na Miarę. - Udostępnienie takiej usługi najmu w gdańskiej Alchemii przyczyni się do tego, że zarówno MŚP, jak i korporacje, będą miały możliwość skorzystania z wygodnego i gotowego rozwiązania, czyli wynajęcia gotowego biura, na okres krótszy niż w przypadku powierzchni konwencjonalnych. Globalne trendy pokazują, że międzynarodowe, ale również lokalne firmy, w dzisiejszych czasach wymagają wysokiej jakości produktu, na wygodnych dla siebie zasadach, które zmniejszają ryzyko związane z najmem konwencjonalnej powierzchni biurowej, ale dodatkowo umożliwiają wzrost w ramach jednego budynku. Rozwiązania proponowane przez New Work doskonale pasują zarówno dla firm, które mają stabilną sytuację finansową, jak również te, które się rozwijają.

Torus, deweloper komercyjny, do tej pory dostarczył na trójmiejski rynek biurowy ponad 160 tys. mkw. powierzchni najmu kilku inwestycjach, a kolejne są w realizacji (Officyna, Format). Torus zrealizował dotychczas sześć transakcji sprzedaży nieruchomości pięciu różnym funduszom inwestycyjnym (pięć budynków Arkońska Business Park i trzy Alchemii) za łączną kwotę blisko 280 mln euro.