Magazyn w Głuchowie k. Łodzi będzie obsługiwał dostawy dla klientów ze wszystkich rynków, szczególnie z Polski, Niemiec, Austrii i Czech. - W długoterminowej perspektywie w Głuchowie powstanie 2500 miejsc pracy - zapowiada Zalando w komunikacie.

Centrum o powierzchni 130 tys. mkw. to jeden z największych obiektów logistycznych w Polsce. - Obiekt został wyposażony, podobnie jak drugi polski magazyn Zalando w Szczecinie, w najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, w tym dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru - mówią przedstawiciele Zalando. - Wysoki poziom automatyzacji zapewniają cztery sortowniki. Centrum jest zarządzane przez zewnętrznego podwykonawcę, DHL Supply Chain, który na potrzeby obsługi obiektu zatrudnia ok. 2,3 tys. pracowników.

- Wraz z ogólnym rozwojem Zalando stale rośnie nasza sieć logistyczna. Cieszymy się, że dołącza do niej Głuchów, bo wesprze nas w zaspokajaniu potrzeb klientów - mówi cytowany w komunikacie Neil Bennett, dyrektor w Zalando.

O wyborze Głuchowa dla centrum logistycznego Zalando w Polsce zdecydowały duży potencjał zatrudnienia, położenie geograficzne i infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych.