Lokale w katowickiej kamienicy do wzięcia

Sprzedaż lokali w zabytkowym budynku przy pl. Wolności 2 w Katowicach rozpoczyna spółka Śląskie Kamienice.

Aktualizacja: 09.05.2020 13:49 Publikacja: 09.05.2020 13:36

Lokale w katowickiej kamienicy do wzięcia

Foto: materiały prasowe

Całkowita powierzchnia użytkowa tej nieruchomości z końca XIX wieku to ponad 4,1 tys. mkw. Sześciokondygnacyjna kamienica przy pl. Wolności w latach międzywojennych pełniła funkcję biurowca. - Położenie w sercu Katowic i wyjątkowa historia to ogromny atut tego budynku – mówią przedstawiciele Śląskich Kamienic. Informują, że lokale mogą być przeznaczone na mieszkania, biura, usługi.

W ostatnim czasie kamienica przeszła metamorfozę. Wyremontowano elewację, właściciel zainwestował w termomodernizację.

- Praca przy tak pięknej nieruchomości, jaką jest kamienica przy placu Wolności, to dla nas zaszczyt – mówi cytowana w komunikacie Ofka Piechniczek, prezes spółki Śląskie Kamienice. - Jednocześnie czujemy też ogromną odpowiedzialność za każdą cegiełkę i zmianę, jaką planujemy przeprowadzić. Dlatego konsultujemy się z odpowiednimi organami tak, aby kamienica nie tylko zyskała współczesny charakter, ale również zachowała wszelkie ważne historyczne i zabytkowe aspekty, które decydują o jej miejscu na mapie dziedzictwa miasta. Na tle innych naszych inwestycji wyróżnia ją z pewnością piękna, odrestaurowana elewacja, zachowany atrakcyjny układ pomieszczeń, dający wiele możliwości aranżacji oraz świetnie przygotowane wnętrze do rozpoczęcia prac modernizacyjnych. Wkrótce planujemy szereg eventów, które przybliżą zainteresowanym inwestorom, klientom, ale również samym mieszkańcom Katowic tę piękną kamienicę.

Spółka Śląskie Kamienice zakończyła 2019 r. zyskiem netto w wysokości ponad 2,1 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży przekraczających 22,8 mln zł. Wartość aktywów spółki na koniec 2019 r. to niemal 89,8 mln zł.

Na początku marca tego roku emitent przedstawił nową strategię rozwoju na lata 2020-2022. – Zamierzamy rozpocząć inwestycje poza Górnym Śląskiem, wykorzystując  dotychczasowy model biznesowy, doświadczenie i know-how – zapowiada firma w komunikacie. - Planujemy utworzyć spółkę celową Łódzkie Kamienice, która będzie prowadziła działalność w województwie łódzkim. Chcemy też wejść na rynek deweloperskim, budując zarówno mieszkania, jak i nieruchomości komercyjne. Spółka będzie też dążyć do wzmocnienia portfela nieruchomości poprzez zakup w kolejnych dwóch latach dziesięciu kamienic.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu
Rynek nieruchomości
W mieszkaniówce przedwiośnie