Firma deweloperska BPI Real Estate Poland buduje osiedla w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i w Gdańsku. Nowy prezes spółki Béranger Dumont jest absolwentem Solvay Brussels School i Louvain School of Management, gdzie zdobył tytuł MBA z zakresu finansów i nieruchomości. Z BPI Real Estate jest związany od prawie dziesięciu lat. Najpierw zajmował się zarządzaniem finansami m.in. inwestycji wchodzących w skład polskiego portfolio spółki. Następnie realizował liczne miejskie projekty BPI w Brukseli. Zarządzał inwestycją mixed-use o powierzchni 60 tys. mkw. w nowej dzielnicy Brukseli.

Béranger Dumont zasiada też w zarządzie Urban Land Institute, organizacji non profit z siedzibą główną w Waszyngtonie. Ten międzynarodowy think tank zajmuje się m.in. szerzeniem dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni miejskiej i badaniem trendów z tym związanych. - Dumont wprowadzając BPI Real Estate Poland w nową dekadę, będzie kontynuował rozwój firmy jako miejskiego dewelopera realizującego zrównoważone projekty wysokiej jakości i różnych typach funkcjonalności w dynamicznych miastach Polski - zapowiada firma w komunikacie. - W zeszłym roku spółka świętowała 10-lecie działalności w Polsce z liczbą ponad 2 tys. wybudowanych i sprzedanych mieszkań. W tym roku BPI planuje zakończyć budowę czterech inwestycji, oddając do użytku niemal 730 mieszkań. Będą to poznańska inwestycja Vilda Park, II etap projektu Bulwary Książęce we Wrocławiu i najnowsze projekty w stolicy - wolaRE na Woli i Rezydencja Barska na Ochocie.

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu. Należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku, która prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4 proc. akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.