Firma podpisała umowę na niemal 3 tys. mkw. powierzchni biurowej. W budynku pozostały ostatnie wolne powierzchnie do wynajęcia. Komercjalizacja katowickiego biurowca .KTW I dobiega końca. -

Popyt na biura w Katowicach w porównaniu z rokiem 2018 wzrósł ponaddwukrotnie - podkreślają przedstawiciele firmy TDJ Estate, inwestora .KTW I, powołując się na analizy JLL. - W naszym mieście odnotowano poza tym - jeden z największych w historii - spadek współczynnika powierzchni niewynajętej (3,2 pkt proc., r./r.).

Deweloper mówi też o luce podażowej, zwłaszcza na rynku biurowców klasy A. - Ma być zagospodarowana w najbliższych dwóch - trzech latach, czego zapowiedź stanowi wyraźnie zwiększona aktywność deweloperów. Powstaje ok. 100 tys. mkw. biur, w przygotowaniu jest kolejne 200 tys. - informują przedstawiciele firmy.

- Coraz więcej firm poszukuje w Polsce biur o najwyższym standardzie i doskonałej lokalizacji. Wybór coraz częściej pada na Katowice - mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate, cytowany w komunikacie. - Najemcy uwzględniają potencjał całej metropolii i wysoką jakość życia w relacji do zarobków. Istotne są dla nich rozwinięta sieć transportowa, nowoczesna infrastruktura publiczna i dostęp do talentów spośród 2,3 mln mieszkańców. Dzięki solidnie wykształconym absolwentom śląskich uczelni, w tym renomowanej politechniki, mogą z sukcesem rozwijać biznes. Przykład Sii Polska dobitnie to potwierdza. Liczymy, że miasto wkrótce przyciągnie kolejnych inwestorów.

Biurowiec .KTW I rozpoczął działalność w czerwcu 2018 roku, wśród najemców są m.in. Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, mBank, EY Polska, Gastromall Group, PubNub, City Handlowy. Do tego grona dołącza Sii Polska, dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce.

.KTW to inwestycja obok legendarnego katowickiego Spodka. Tworzą ją dwa budynki połączone trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku i firmy sektora finansowego. Pierwszy z biurowców jest już otwarty.