Obiekty powstają zgodnie z harmonogramem. Budowa jest na półmetku. Hala o powierzchni prawie 25 tys. mkw. zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

W Hillwood Targówek powstaną dwie hale magazynowe klasy A o powierzchniach po 24,6 tys. mkw.

- Kompleks jest dobrze skomunikowany z drogą ekspresową S8 i drogami wylotowymi z Warszawy, w tym z autostradą A2. Park logistyczny znajduje się 8 km od centrum stolicy i 15 km od lotniska Okęcie – podaje deweloper. - W magazynie zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie LED. Budynek będzie posiadał również najwyższy standard odporności ogniowej. Istnieje też możliwość wynajęcia powierzchni biurowej.

– Nasza inwestycja na Targówku cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dostawców i firm z sektora e-commerce, które konkurują między sobą, skracając czas dostawy do docelowych odbiorców – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Żbikowska, dyrektor w Hillwood Polska. – Jednym z największych atutów Hillwood Targówek jest lokalizacja umożliwiającą dojazd do parku magazynowego komunikacją miejską. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać nasze centrum logistyczne nie tylko jako magazyn ostatniej mili, ale również siedzibę firmy, punkt serwisowy czy też showroom – dodaje.

Hillwood inwestuje w Warszawie od ponad pięciu lat, od początku swojej obecności w Polsce.