- Projekty łączy kameralna zabudowa i wyjątkowa lokalizacja blisko nadbałtyckiej plaży i nabrzeża Martwej Wisły. Inwestycja Lazur Park przeznaczona jest na cele mieszkaniowe. Villa Neptun oferuje lokale na wynajem, ale można je również kupić na własny użytek – podaje Dekpol Deweloper w komunikacie. - Wyspa Sobieszewska jest jednym z ciekawszych regionów Trójmiasta zarówno pod względem walorów krajobrazowych, jak dostępnej infrastruktury. Słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu, a jednocześnie jest ostoją dzikiej przyrody - na jego terenie znajdują się aż dwa rezerwaty: Ptasi Raj i Mewia Łacha. Bezpieczne i stałe połączenie Wyspy z lądem zapewnia wybudowany pod koniec 2018 roku Most Sobieszewski. Do tętniącego życiem centrum Gdańska jest stąd tylko 20 minut jazdy samochodem.

Lazur Park powstanie przy ul. Kwiatowej, 1 km od nadmorskiej plaży. Deweloper zaplanował 36 mieszkań o powierzchni od 27 do 58 mkw. Będzie też strefa rekreacyjna z salą bilardowo-kinową. Ceny mieszkań wahają się od 317 tys. do 536 tys. zł.

Villa Neptun powstanie zaś przy ul. Nadwiślańskiej, w pobliżu Przystani Tramwaju Wodnego nad brzegiem Martwej Wisły. W ofercie jest 40 apartamentów na wynajem o powierzchni od 28 do 58 mkw. Do apartamentów z antresolą położonych na ostatnich kondygnacjach budynków przynależą niemal 100-metrowe tarasy. Ceny apartamentów wynoszą od 387,5 do 686,5 tys. zł.

Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest Dekpol, a za projekt odpowiada pracownia Architonika - Projektowanie Architektoniczne Twardowski Marek. Termin oddania do użytku Lazur Parku Villi Neptun planowany jest na drugą połowę 2021 roku.