Wrocławski rynek biurowy powiększył swoją powierzchnię o kolejne 15,5 tys mkw. Rozpoczęta w lutym 2019 roku budowa pierwszego etapu West4 Business Hub dobiegła końca. Pięciokondygnacyjny biurowiec ma już pozwolenie na użytkowanie.

– Pierwszy oddany do użytkowania biurowiec kompleksu West 4 Business Hub to urzeczywistnienie naszej strategii tworzenia nowoczesnych projektów biurowych wzdłuż ulicy Na Ostatnim Groszu – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur spółki Echo Investment. - West 4 Business Hub jest naszą drugą inwestycją, po warszawskim biurowcu Biura przy Willi, która wystartował w czasach zagrożenia epidemiologicznego i którego harmonogram realizacji, pomimo trudnej rzeczywistości, nie uległ zmianie. Dzięki temu pracownicy naszego najemcy firmy Sii mogli w terminie rozpocząć w nim pracę. Dzięki wdrożonemu programowi „Piątka dla bezpieczeństwa" oraz innym rozwiązaniom technologicznym pracownicy naszych najemców mogą się czuć bezpiecznie – zapewnia.

„Piątka dla bezpieczeństwa" to program, który mówi o dezynfekcji, ochronie, zachowaniu dystansu, informacji i komunikacji. - Są tam m.in. takie zalecenia jak dezynfekcja powierzchni wspólnych co 30 minut, rękawiczki i maseczki dostępne w recepcji, zasady „clean in & clean out" dla wszystkich pracowników budynku i obsługi, rekomendacja ruchu jednostronnego (wchodzący jedzie windą, wychodzący idzie schodami), odpowiednie ustawienie mebli w strefach wspólnych czy transparentna informacja o dezynfekcji i sprzątaniu w częściach wspólnych, jak np. raporty w widocznym miejscu – przypominają przedstawiciele dewelopera.

West 4 Business Hub jest także jednym z pierwszych budynków, gdzie Echo Investment instaluje specjalne systemy wpływające na jakość powietrza w budynku. - Urządzenia oczyszczają powietrze, czerpiąc z rozwiązań naturalnie występujących w przyrodzie. Technologia może być bez przeszkód stosowana podczas normalnego użytkowania budynku, kiedy przebywają w nim ludzie – czytamy w komunikacie. - Dzięki jej zastosowaniu, systemy wentylacyjne nie będą przenosić w powietrzu wirusów, toksycznych grzybów, pleśni, bakterii. Wkrótce pracownicy będą mogli używać także aplikacji mobilnej, która nie tylko usprawni korzystanie z biurowca, ale także ograniczy konieczność dotykania wielu elementów.

Sii to firma z branży IT. – Nowa, większa powierzchnia biurowa daje nam nie tylko dalsze możliwości rozwoju, ale podnosi również komfort pracy i sprzyja integracji pracowników – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Omieciński, dyrektor regionalny w Sii Polska. - Nasi specjaliści mają do dyspozycji przestronne pokoje projektowe, liczne salki konferencyjne i część wspólną, gdzie oprócz pokojów rekreacyjnych znajdą także jasną i otwartą na taras kuchnię z jadalnią. Wszystko to na jednym piętrze.