Wrocławski park logistyczny Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, kupiła w imieniu Hines Pan-European Core Fund (HECF). Sprzedającym jest GLL Real Estate Partners (GLL), zarządca funduszu wchodzącego w skład Macquarie Group. Obiekt wybudowany w 2015 roku przez Panattoni Europe jest w całości wynajęty przez firmę z branży e-commerce.

- Przejęcie nieruchomości wpisuje się w strategię HECF inwestowania w miejskie centra logistyczne w kluczowych lokalizacjach Europy o dużych perspektywach długoterminowego wzrostu – podaje Hines w komunikacie. – To najnowsza z wielu akwizycji dokonanych przez fundusz Hines w 2020 roku. (np. zakup kompleksu magazynowego o powierzchni 19,4 tys. mkw. na lotnisku Heathrow w Londynie).

– Dzięki tej akwizycji pozyskaliśmy kolejny ważny obiekt. Podobnie jak w przypadku innych naszych aktywów logistycznych, o transakcji zdecydowało stale rosnące zapotrzebowanie na zakupy online i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, który zapewnia Wrocław – mówi cytowany w komunikacie Peter Epping, dyrektor z Hines Pan-European Core Fund. - Ze względu na silne fundamenty lokalnego rynku logistycznego, nieruchomość dobrze wpisuje się w naszą strategię ukierunkowaną na lokalizacje o ograniczonej podaży powierzchni magazynowej z atrakcyjnymi perspektywami długoterminowego wzrostu.

– Magazyn we Wrocławiu świetnie uzupełnienia portfolio aktywów logistycznych zarządzanych przez Hines w Polsce. W najbliższej przyszłości planujemy dalszy rozwój w tym sektorze rynku poprzez nabywanie kolejnych obiektów, zarówno w imieniu funduszy powierniczych Hines, jak i dla klientów zewnętrznych. Transakcja na rzecz Hines Pan-European Core Fund jest elementem składowym tej strategii – mówi Wojciech Rumian, wiceprezes zarządu Hines Polska.