Budowa biurowca Craft właśnie się rozpoczyna. Biura powstają w biznesowej części miasta. Craft zaoferuje 26,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie liczyć 13 pięter (55 metrów), a dwukondygnacyjny parking podziemny pomieści 218 pojazdów. Dodatkowe 28 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym.

– Katowice to miasto z niesamowitą energią i potencjałem. Cieszymy się, że nasz kolejny biurowiec powstanie właśnie tutaj. Zaoferujemy najemcom obiekt położony w niezwykle atrakcyjnym miejscu, wyróżniający się ciekawą architekturą i oferujący najwyższej klasy biura – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. - W budynku pojawią się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne łącznie z SignalOS, budynkowym systemem operacyjnym opracowanym przez naszą firmę – zapowiada.

Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora. Będzie się składać z trzech spiętrzonych prostopadłościanów. - Dzięki temu zabiegowi powstanie miejsce na sześć tarasów, z których jeden znajdzie się na dachu. Na elewacji budynku będą elementy w odcieniu miedzi, które nadadzą mu industrialny charakter, odwołujący się do przemysłowego dziedzictwa Katowic – opowiadają przedstawiciele dewelopera.

– Dynamiczna bryła budynku o tarasowym układzie będzie stanowić kolejny charakterystyczny punkt na architektonicznej mapie Katowic i element urbanistycznej bramy wjazdowej do centrum miasta – mówi architekt Aleksander Czora z Pracowni Architektonicznej Czora & Czora, autor projektu Craft. - Z kolei wielowarstwowa, wertykalna elewacja zapewni optymalne warunki nasłonecznienia i naświetlenia poszczególnych powierzchni biurowych, a jednocześnie poprzez swoją zmienność i atrakcyjność podkreśli formę i prestiż obiektu.

Ghelamco będzie certyfikować obiekt w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. W budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także 60 miejsc dla rowerów wraz zapleczem dla rowerzystów – szatniami i prysznicami.

Craft to kolejna inwestycja Ghelamco w stolicy Górnego Śląska. W 2010 r., przy skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej i Ściegiennego, belgijski deweloper oddał do użytku biurowiec Katowice Business Point.

W Warszawie firma wybudowała m.in. wieżowiec Warsaw Spire z placem Europejskim, połączony z metrem wielofunkcyjny kompleks wysokościowców Warsaw Hub. Ma na koncie także luksusowe apartamenty w zrewitalizowanych kamienicach Foksal 13/15.

Budynki Ghelamco są wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Są certyfikowane w prestiżowych systemach BREEAM i WELL.