Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wykorzystanie gruntu pod działalność mieszkaniowo-usługową. Szacunkowa chłonność terenu to 14 tys. mkw. GLA.

Działka będąca w użytkowaniu wieczystym Frito Lay Poland jest położona na osiedlu Kamionek na Pradze-Południe. – To jedna z najlepiej skomunikowanych i najintensywniej rewitalizowanych postindustrialnych części Warszawy – podkreślają przedstawiciele firmy doradczej Colliers International, która wpiera właściciela nieruchomości. – W jej obrębie znajdują się budynki biurowe klasy B pochodzące z II połowy XX wieku.

Zbieranie ofert trwa do 12 lutego tego roku.

– Działka przy ul. Zamoyskiego 24/26 to perełka na warszawskim rynku gruntów inwestycyjnych. Jej atuty to lokalizacja w jednym z najatrakcyjniejszych punktów w stolicy oraz potencjał inwestycyjny, którym może pochwalić się niewiele gruntów w tej okolicy, a nawet w całej Warszawie – ocenia cytowany w komunikacie Emil Domeracki, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w Colliers International. - Bliskość centrum miasta, wyższej uczelni SWPS, dworca kolejowego Warszawa Wschodnia czy Galerii Wileńskiej oraz bezpośrednie sąsiedztwo Parku Skaryszewskiego sprawiają, że grunt będzie odpowiedni zarówno pod budowę obiektu biurowego, hotelowego, jak i akademickiego, a także mieszkań pod wynajem (PRS).