W kamienicy przy ul. Wilczej 19 w Warszawie powstało 41 apartamentów o łącznej powierzchni niemal 2 tys. mkw. W ofercie były mieszkania od 33 do 110 mkw. Powstały też komórki lokatorskie, a w podziemiu - garaż. W każdej z klatek zamontowano windę.

Historia kamienicy przy Wilczej 19 sięga 1872 r. Na przestrzeni dziesięcioleci obiekt ten był rozbudowywany i modyfikowany.

Teraz firma RealCo wymieniła w budynku stropy, stolarkę okienną i drzwiową oraz wszystkie instalacje. Odnowiono klatki schodowe i bramę wejściowa. – Rewitalizacja historycznych budynków to zawsze skomplikowany proces, wymagający skrupulatnych ustaleń, a także właściwego podejścia, które zapewni, że zarówno walory architektoniczne obiektu, jak i kwestie historyczne i kulturowe z nim związane, zostaną uchwycone i wyeksponowane – mówi Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo Property Investment and Development. - Do tego dochodzą kwestie techniczne i funkcjonalne gwarantujące mieszkańcom odnowionego obiektu komfort i bezpieczeństwo. Budynek przy Wilczej 19 odzyskał dawny urok, a jednocześnie stał się komfortowym miejscem do zamieszkania.

Za projekt mieszkań odpowiadała pracownia 2K Architektura. Wykończenie wnętrz deweloper RealCo powierzył firmie Tétris, która ma na koncie projekty wnętrz takich warszawskich inwestycji jak Złota 44, Intercontinental czy Park Lane.

- Zakres naszych prac obejmował prace budowlane w mieszkaniach, m.in.: malowanie, montaż parkietu i cokołów, wykończenie łazienek wraz z armaturą. Poza mieszkaniami odnowiliśmy klatki schodowe, przywracając im dawną świetność, nawiązując do przeszłości ozdobnymi supraportami nad drzwiami – mówią przedstawiciele Tétris.

– Apartamenty w kamienicy przy Wilczej były ciekawym wyzwaniem. Koordynacja prac zabudowy kuchni, mebli i drzwi z naszymi pracami wykończeniowymi wymagała szczegółowego planowania, zwłaszcza w sytuacji epidemicznej – mówi Krzysztof Poznański, dyrektor w Tétris. - Od marca wypracowaliśmy już, działając na różnych projektach, dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa i efektywności, udało się nam więc przygotować wnętrza w zapowiadanym terminie.

Wszystkie apartamenty były sprzedawane wraz z wykończeniem.