To pierwszy park Panattoni na wschód od Poznania. Magazyny powstaną w Paczkowie, w gminie Swarzędz, w pobliżu drogi krajowej nr 92, na działce o powierzchni 10 hektarów. - Poznań to jeden z najatrakcyjniejszych rynków logistycznych i dystrybucyjnych w Polsce. Mamy tutaj ogromne zaplecze magazynowe – ok. 940 tys. mkw. wybudowanej powierzchni – podaje Panattoni w komunikacie. – To zarówno obiekty typu BTS (na konkretne zamówienie) dla firm takich jak Amazon czy Raben, jak i parki magazynowo-produkcyjne typu multi-let. Do tej pory wszystkie nasze obiekty były zlokalizowane na zachód i południe od stolicy Wielkopolski, w bliskim sąsiedztwie autostrady A2 i obwodnicy Poznania.

Panattoni Park Poznań East Gate jest pierwszą inwestycją dewelopera na wschód od Poznania, z bardzo dobrym połączeniem z drogą ekspresową S5. - Strategiczne położenie geograficzne Poznania i dogodna infrastruktura komunikacyjna otwierają wiele możliwości  prowadzenia dystrybucji i na rynku krajowym, i zagranicznym – mówi Katarzyna Kujawiak z Panattoni, tłumacząc tym duże zainteresowanie najemców, także zagranicznych, powierzchniami magazynowymi w rejonie Poznania.

Zwraca też uwagę na potencjał ekonomiczny regionu i dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Panattoni Park Poznań East Gate to jedna hala o powierzchni 45,1 tys. mkw. - Najemcy z różnych branż będą mogli korzystać z elastycznych modułów, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good, co oznacza, że spełni wysokie wymagania środowiskowe, a jego eksploatacja będzie tańsza – mówią przedstawiciele dewelopera. - Budynek zostanie wyposażony m.in. w systemy ograniczające zużycie energii i wody, a dzięki zwiększonej izolacji ścian i dachu przyczyni się do mniejszej emisji CO2. Na terenie parku znajdą się także miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.