- Tym samym miejski kwartał łączący biura, mieszkania i lokale usługowe został ukończony – podaje spółka w komunikacie.

Budowa Mojego Miejsca rozpoczęła się w 2017 roku. – Naszym założeniem było stworzenie wielofunkcyjnego fragmentu Dolnego Mokotowa łączącego budynki biurowe, mieszkania, punkty usługowe i dobrze zaprojektowaną przestrzeń publiczną – mówią przedstawiciele dewelopera. - W 2019 roku ukończyliśmy pierwszą część inwestycji – biurowiec o powierzchni niemal 19 tys. mkw., gdzie siedziby mają m.in. Grupa Havas, CitySpace, ANG i Corteva.

W lipcu 2020 roku pozwolenie na użytkowanie dostała część mieszkaniowa inwestycji. W pięciu kameralnych budynkach powstały 243 mieszkania. – Między ulicą Beethovena i Witosa powstała wielofunkcyjna przestrzeń dla pracowników biur, mieszkańców i gości. Przekazując do użytkowania drugi biurowiec i tym samym kończąc budowę całego kompleksu, dostarczyliśmy łącznie 36 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jestem przekonany, że dzięki zróżnicowaniu znajdujących się tu funkcji, każdy znajdzie tu dla siebie miejsce – mówi cytowany w komunikacie Rafał Mazurczak, członek zarządu spółki Echo Investment.

Deweloper posadził też nowe drzewa na terenach publicznych wzdłuż ul. Józefa Piusa Dziekońskiego, Ludwiga van Beethovena i Chrystiana Piotra Aignera. Podczas realizacji biurowej części inwestycji zastosowane zostały energooszczędne i proekologiczne rozwiązania i technologie wspierające zrównoważony rozwój, czego potwierdzeniem są certyfikaty na poziomie Excelllent i Very Good.

Za projekt architektoniczny Mojego Miejsca odpowiadała pracownia projektowa JEMS Architekci. – Na budowie Mojego Miejsca wprowadziliśmy ścisłe procedury związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym i wysoki standard BHPiOŚ. To wszystko pozwoliło na prowadzenie prac w sposób ciągły. Drugi etap inwestycji o powierzchni ponad 17 tys. mkw. powstał w ciągu 17 miesięcy i tym samym zakończyliśmy projekt zgodnie z planowanym harmonogramem – mówi Krzysztof Curyło z działu biur Echo Investment.

Deweloper wprowadził w obu biurowcach program „Piątka dla bezpieczeństwa", który stanowi zbiór zasad i procedur na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników biur. - Taki przewodnik z najważniejszymi obowiązującymi zasadami dostał każdy zarządca biurowca Echo Investment. Znalazł się w nim opis zasad i działań dotyczących standardów utrzymania higieny i bezpieczeństwa.