Biurowiec w 2016 r. wybudowała firma Ghelamco. Wołoska 24 liczy 23,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Oferuje 518 miejsc postojowych w parkingu podziemnym i dodatkowy parking naziemny. Oddzielny parking powstał dla rowerzystów.

Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Biurowiec jest wynajęty niemal w 100 proc. Wśród najemców są m.in. Nest Bank, Arval Group, Hyundai czy Teleperformance.

Nowy właściciel biurowca, czeski fundusz ZFP Investments, należy do słowackiego funduszu IAD Investments, który działa w krajach Europy Środkowej od ponad 25 lat. Posiada nieruchomości na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, a od grudnia 2017 roku także w Polsce. Zmiana właściciela nastąpiła poprzez nabycie udziałów w spółce celowej.

– Cieszymy się, że mimo niełatwych czasów udało nam się zawrzeć tę transakcję. Wołoska 24 doskonale pasuje do naszego zdywersyfikowanego portfela. Wierzymy, że ten wysokiej klasy budynek wraz z renomowanymi najemcami zapewni naszym klientom pomyślną przyszłość – mówi cytowany w komunikacie Peter Lukáč, członek zarządu ZFP Investments.

– Jestem przekonany, że budynek będzie świetnym uzupełnieniem portfolio budowanego przez ZFP Investments – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkową-Wschodnią.

W procesie sprzedaży właściciela reprezentowały firmy CBRE i Allen&Overy. Kupującemu doradzały Squire Patton Boggs, ARCADIS i TPA.