Budowa biurowca trwała 48 miesięcy.

Warsaw Unit na 45 piętrach oferuje 57 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wynajęcie biur w tym budynku ogłosiły takie firmy jak Warta i CBRE - jedna z firm doradczych z sektora nieruchomości komercyjnych. CBRE pełni jednocześnie funkcję zarządcy budynku.

Budynek jest wynajęty w niemal 50 proc.

– Jesteśmy dumni z ukończenia budowy kolejnego biurowca przy rondzie Daszyńskiego. Miejsce to stało się prawdziwym biznesowym centrum miasta – komentuje cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. - Warsaw Unit jest przykładem wielkomiejskiego wieżowca - jest doskonale skomunikowany, a w jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy, restauracje, bary, osiedla mieszkaniowe i hotele.

- Bryła wieżowca odbija krajobraz miasta w niebieskich przeszkleniach, a na wysokości ulic fasadę uzupełnia tak zwana „smocza skóra" – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru, ożywiając fasadę. Dwupiętrowe, w całości przeszklone lobby, wychodzi na ulicę i wydaje się być częścią miasta – opisuje deweloper.

Za projekt Warsaw UNIT odpowiada polsko-belgijska Pracownia Architektury Projekt.

Dostęp do biura umożliwia specjalna aplikacja mobilna. Wieżowiec może też działać w tzw. trybie pandemii. - Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu technologii powstrzymujących rozprzestrzenianie się wirusów: system wentylacji na centralach wentylacyjnych jest chroniony lampami UV. Ma też możliwość pracy w trybie automatycznym wyłącznie z wykorzystaniem świeżego powietrza. Lampy UV będą też zainstalowane w windach. Będą dezynfekować kabiny – tłumaczą przedstawiciele firmy.

W budynku znajduje się wielopoziomowy parking na 400 samochodów, jest też parking rowerowy, szatnie i natryski.

Warsaw Unit jest pierwszym wieżowcem w Polsce, który stara się o prestiżowy certyfikatu WELL w najnowszej wersji v2 Core. Bierze on pod uwagę zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynku. Obiekt jest również w procesie certyfikacji BREEAM. Ma już certyfikat Green Building Standard.